Zostań strażakiem – rozpoczął się proces rekrutacji

Władze Cork poinformowały, iż rozpoczęły właśnie pierwszą od ośmiu lat akcję rekrutacyjną do tamtejszej Straży Pożarnej.

Cork obchodzi właśnie 100 rocznicę spalenia miasta, ale nie ma to wpływu na decyzję o zwiększeniu ilości strażaków w mieście, bo podstawą działań są braki osobowe w tej formacji.

Szef straży pożarnej John Ryan powiedział, że Straż Pożarna w Cork ewoluowała wraz z miastem i dodał:

– Mamy nadzieję, że uda nam się wyłowić to, co najlepsze z całej społeczności. Brygada ma długą i dumną historię, ale wspólnym wątkiem jest to, że strażacy miejscy, są zawsze gotowi do ochrony, zapobiegania i reagowania.

Wraz z zapowiedzią uruchomienia procesu rekrutacji, pojawiły się też zapewnienia, że to praca bardzo ciekawa, wymagająca, ale i niosąca ze sobą duże zaufanie społeczne, więc strażak, jest mile widzianych członkiem społeczności.

W kampanię rekrutacyjną włączyła się funkcjonariuszka Straży Irene Wallace, która powiedziała, że ​​bycie strażakiem to jak bycie częścią rodziny:

– Nie wyobrażam sobie wykonywania innej pracy. Za każdym razem, gdy wjeżdżamy na wezwanie, wiemy, że jesteśmy tak dobrzy, jak suma naszych części. Jeśli chcesz służyć swojej społeczności i wykonywać pracę, która jest ekscytująca i satysfakcjonująca, to ta praca jest dla Ciebie.

Aplikacje można składać do 25 września, a informacji udzielają strażacy w Cork i krajowe władze Straży Pożarnej w Irlandii.

Kampania rozpoczyna się, gdy Straż Pożarna z Cork obchodzi 100. rocznicę spalenia miasta, kiedy to strażacy próbowali zapobiec rozprzestrzenianiu się niszczycielskich pożarów wywołanych przez siły brytyjskie. Ich heroiczne wysiłki zostaną przypomniane serią wydarzeń, które zostały zaplanowane na ten rok.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE: Udostępnij
UE jest zniecierpliw
Koronawirus ważniej