„Żółte kamizelki” zjadły zyski Auchan

Antyrządowe protesty „Żółtych kamizelek” we Francji kosztowały Auchan 140 milionów euro (157 milionów dolarów) utraconych dochodów. Auchan stoi również w obliczu ostrej presji cenowej na rynku krajowym ze strony takich marek jak Carrefour i Leclerc, a także Amazona.

Zysk Auchan Retail przed odliczeniem podatków i amortyzacji spadł o 20,5 proc. do 1,52 mld euro przy aktualnych kursach wymiany. Całkowity przychód Auchan Retail wyniósł 50,3 miliarda euro, co stanowi spadek o 3,3% przy aktualnym kursie wymiany.

Przychody w samej Francji spadły o 1,3%. Protesty zmusiły wiele sklepów zlokalizowanych w centrum Paryża do zamknięcia w sobotę. Stolica „doznała największych zamieszek i aktów wandalizmu od dziesięcioleci”.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Auchan Retail jest częścią nienotowanej na giełdzie spółki Auchan Holding, która obejmuje również działalność w zakresie nieruchomości i bankowość.

Auchan Holding odnotował stratę netto w wysokości 997 mln euro, po odpisie z tytułu utraty wartości aktywów Auchan Retail we Włoszech, Francji i Rosji.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Protesty – nazwane od jasnożółtych kamizelek noszonych przez demonstrantów – wybuchły w połowie listopada. Początkowo protestowano z powodu podwyżek cen paliw i wysokich kosztów i utrzymania, ale od tego czasu zamieniły się w szerszy ruch przeciwko prezydentowi Emmanuelowi Macronowi, mocno uderzając w sektor transportu i handlu detalicznego.

Aby poprawić swoje wyniki, Auchan uruchomił plan modernizacji hipermarketów, przyspieszył rozwój sieci i skupił się na mniejszych sklepach wielobranżowych. W ubiegłym roku zamknął również 23 sklepy, które doprowadziły do ​​strat.

DlaHandlu.pl>>>

Podziel się:

Premier Mateusz Mora
Długi marsz w kieru
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn