Zniżka wakacyjna na rok

Rządowe programy zaczynają nabierać kształtów, więc pojawia się coraz więcej szczegółów, czyli mamy też propozycję „bonu wakacyjnego”.

Jak się okazuje, aby otrzymać zniżkę na wakacje w Irlandii, trzeba będzie na początku pieniądze na wypoczynek wydać, a następnie za pośrednictwem specjalnej aplikacji, ubiegać się o częściowy zwrot poniesionych kosztów. Co ciekawe, aplikować będzie można tuż po wydaniu pieniędzy, co ma być dodatkową formą zachęty, aby wakacje spędzać w Irlandii.

Minister ds. turystyki Catherine Martin nalega, aby zniżki wakacyjne obowiązywały przynajmniej do końca wiosny 2021 roku, a o ile będzie to konieczne, nawet wakacje roku przyszłego. To nie wszystkie propozycje minister Martin z Partii Zielonych, gdyż zaproponowała, żeby wszystkie środki pomocowe dla sektora hotelarsko-gastronomicznego obowiązywały do końca wiosny następnego roku, czyli marca lub kwietnia.

Propozycja minister turystyki wejść ma do rządowego planu stymulacyjnego, a ten ma pojawić się w pełnej formie do końca lipca.

Catherine Martin:

– Chciałbym się zastanowić nad utrzymaniem sektora i jego przetrwaniem do początku sezonu turystycznego 2021 r. – może to być marzec lub kwiecień.

Rzeczniczka turystyki Sinn Féin Imelda Munster, mówi, że system będzie obowiązywał dopiero od września, co oznacza, że ​​rodziny nie będą mogły spędzić irlandzkich wakacji przed planowanym ponownym otwarciem szkół, więc udogodnienie i zachęta jet spóźniona.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij...
Pierwsza „zielona
Odmawiają przeprowa
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish