Znikające ograniczenia poziomu piątego

Piąty poziom ograniczeń nadal obowiązuje, ale z modyfikacjami i dzisiaj doczekaliśmy się kolejnego luzowania zasad.

 

Właśnie dzisiaj otwarte mogą być już ogrody zoologiczne, parki dzikiej przyrody, pola golfowe i korty tenisowe. Pola golfowe i korty tenisowe, mogą przyjmować gości, o ile działają na świeżym powietrzu, ale tylko dla osób poniżej 18 roku życia. Takich ograniczeń nie ma w przypadku ogrodów zoologicznych i parków dzikiej przyrody, co może dziwić.

Zmiany wprowadzone zostały również w zakresie uroczystości pogrzebowych, bo teraz w pochówku uczestniczyć może do 25 osób, ale w weselach, nadal maksymalnie 6.

 

W każdym z przypadków, właściciele i zarządcy tych miejsc zobowiązani są zapewnić miejsca do dezynfekcji rąk, a wejście należy ustalić wcześniej i jest możliwe z poszanowaniem zasad dystansu społecznego, a przede wszystkim z osłoniętymi drogami oddechowymi, więc ustami i nosem. W przypadku niektórych atrakcji sprzedaż biletów ograniczona została do formy online i nie ma możliwości kupienia biletu np. do ZOO w innej formule.

 

Wciąż zamknięte pozostaną i podlegają piątemu poziomowi ograniczeń wszystkie zbędne placówki handlu detalicznego, w tym salony fryzjerskie, instytucje kultury, siłownie, puby oraz restauracje. Ograniczenia dotyczą też spotkań towarzyskich, których nawiasem mówiąc, przestrzega niewiele osób.  

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Polska-IE: Udostępnij
Kobiety w Irlandii p
Statement by Preside
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian