„Znieść drakońskie ograniczenia”

W Cork odbył się wiec przeciwko pandemicznym ograniczeniom i restrykcjom, jakie ponownie zaczęły się pojawiać, a padały tam hasła, które jasno wskazywały, jak irlandzkie społeczeństwo, przynajmniej jego duża część, odbiera całą sytuację.

We wznoszonych okrzykach podkreślano, że rząd wprowadził segregację na szczepionych i ludzi bez szczepień, a sam covidowy certyfikat, jest niczym innym, jak narzędziem do dzielenia rodzin oraz przyjaciół. Wzywano też, by ta segregacja została natychmiast zakończona i dobrowolność szczepień, o której tyle się mówi, była pełna.

Marsz w Cork odbył się w obronie praw obywatelskich, a szeroko informował o tym kanał Campaign for Truth & Proper Healthcare na komunikatorze Telegram.

Jak mówią zapowiedzi Campaign for Truth & Proper Healthcare, to nie ostatnia taka manifestacja, bo będą one organizowane również w innych miastach w całym kraju, a protesty dotyczyć mają covidowych przepustek, szczepionkowej segregacji, dyskryminacji osób bez szczepień. Marsze, wiece i protesty mają mieć zawsze formę pokojową, co zapowiedziano już teraz, a mają zwrócić uwagę na nierówność społeczną, jaka została wytworzona.

Organizatorzy protestu w Cork podkreślali, że szczepionka przeciwko koronawirusowi, wiciąż jest w fazie badań klinicznych, więc nie jest jeszcze pełnoprawnym medykamentem, który mógłby być bezpiecznie używany.

Wiec w największym mieście południowej części Irlandii zażądał też, aby rząd, natychmiast zniósł wszelkie drakońskie przepisy i ograniczenia w związku z Covid-19, w tym certyfikat zezwalający na wyjazd z kraju.

Bogdan Feręc

Źr: Campaign for Truth & Proper Healthcare – Telegram

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Zmiana kwalifikacji
Dublińska Straż Po
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська