Zniechęcanie do Dnia Świętego Patryka

To już drugi rok z rzędu, kiedy tradycyjne uroczystości z okazji dnia patrona Irlandii zostały odwołane, ale władze idą o krok dalej, żeby dodatkowo zniechęcić do świętowania.

Zwyczajowo Patrykowe parady, odbywały się w poniedziałek w okolicach 17 marca, aby dać wytchnienie dłuższego weekendu i możliwość uczestniczenia w imprezach, jakie organizowane były w całym kraju. W tym roku, jak i w poprzednim, parad nie będzie, bo rodzą one zagrożenie transmisji wirusa, a uroczystości przeniosą się do Internetu i do mediów.

Jakby tego było mało, a nie można powiedzieć, że wirtualne obchody przyciągną tłumy, program przeniesiony został z poniedziałku 15. na 17 marca, czyli na środę. Ta z kolei jest normalnym dniem pracy, więc i zainteresowanie Dniem Świętego Patryka w tym roku można będzie określić, jako nikłe.

Na 17 marca przeniesione zostaną też wszelkie programy radiowe i telewizyjne związane z obchodami dnia patrona Irlandii, co w konsekwencji dla nam poprzedzający Dzień Świętego Patryka długi weekend i nic poza tym.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE: Udostępnij
Kolejny plan rządu.
Sprawy w sądzie bę
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian