Zmniejszyła się ilość osób bez pracy

W ciągu ostatniego tygodnia ponad 42 000 osób zamknęło swoje świadczenie pandemiczne, poinformował Departament Ochrony Socjalnej.

Na zasiłku pandemicznym wciąż jednak przebywa 306 200 osób, które łącznie odbiorą tym tygodniu 90 mln €. W zeszłym tygodniu budżet państwa wypłacił z tego tytułu 102,67 mln €, podano w oświadczeniu.  

Ministerstwo Ochrony Socjalnej spodziewa się, że w przyszłym tygodniu, kolejna grupa wróci do pracy, chociaż prawdopodobnie, nie będzie już taka liczna, ale ilość osób bez pracy, które utraciły ją w wyniku wprowadzenia piątego poziomu ograniczeń, powinna zmniejszyć się do poniżej 300 000 osób. Z 306 220 beneficjentów zasiłku PUP w tym tygodniu, 159 996 stanowią kobiety, a 146 220 to mężczyźni.

Spadła także ilość osób pozostających bez pracy, a zarejestrowanych w systemie Live Register i na koniec listopada było ich 194 054 osób, co daje ogółem nieco ponad pół miliona osób, które korzystają ze wsparcia państwa.

Najwięcej osób bezrobotnych PUP stanowią zatrudnieni wcześniej w usługach, handlu hurtowym i detalicznym, działalności administracyjnej i pomocniczej. Najwięcej osób wróciło natomiast do pracy w sektorach związanych z zakwaterowaniem, gastronomią, zatrudnieni w salonach fryzjerskich i kosmetycznych oraz w handlu detalicznym i hurtowym.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Social Protection

Polska-IE: Udostępnij
Dostawy marihuany do
Masowe szczepienia r
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian