Zmienił się rynek, chętnie kupujemy auta poprzez internet

Kupowanie aut przez internet stało się popularne. Utrwaliły się zmiany w sposobie sprzedaży samochodów osobowych na rynku wtórnym, które wywołała pandemia.

Jeszcze na początku 2019 r. wydawało się niemożliwe, że klienci będą realizować zakupy przez internet, bez bezpośredniego oglądania samochodu u pośredników w handlu. Wraz z początkiem pandemii dealerzy bardzo szybko przestawili się na sprzedaż internetową. Klientom przesyłano pełne raporty dotyczące stanu technicznego samochodów, dealerzy usprawnili swoje systemy, które umożliwiały obejrzenie auta, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz samochodu.

– Z kanapy własnego salonu mogliśmy obejrzeć wnętrze samochodu bez żadnego ciśnienia ze strony sprzedawcy, a finalizacja transakcji polegała na dostarczeniu auta do domu klienta w terminie jednego tygodnia –  mówi w rozmowie z MarketNews24 Paweł Molasy, Business Country Manager PL w AUTOCENTRUM AAA AUTO sp. z.o.o. 

Nowy system sprzedaży stał się popularny, także dlatego, że tak kupiony samochód można zwrócić w ciągu 14 dni, to dostatecznie dużo czasu, aby przetestować auto.

Źr:

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wiele firm pozornie
Polish patrol plane