Zmieni się definicja

Ze względu na wnioski, jakie docierały do rządu od grup interesów, gabinet zajmie się dzisiaj zmianą definicji „kluczowy pracownik”.

Ten właśnie „kluczowy pracownik”, to nikt inny, jak obecnie lekarz, pielęgniarka oraz pracownicy niektórych służb, ale i opiekunowie osób starszych oraz kilka innych grup zawodowych, jednak związanych z medycyną. Powstała więc propozycja, by do grupy tej zaliczyć także inne osoby w kraju, których praca, ma bezpośredni wpływ, na jego prawidłowe funkcjonowanie.

Jeżeli definicja ulegnie zmianie, a wydaje się, że tak się właśnie stanie, to do „kluczowych”, zaliczeni zostaną prawdopodobnie pracownicy resortowi, w tym strażacy oraz urzędnicy, ale nie wyklucza się, że i pracownicy handlu.

O ile gabinet podejmie decyzję o zmianie definicji „kluczowego pracownika”, to nowe grupy, włączone zostaną na listę priorytetów szczepień przeciwko Covid-19 i znacznie wcześniej, niż było to zapowiadane do tej pory, będą mogli skorzystać z nieobowiązkowych szczepień.

Grupy wzywające do wprowadzenia takiego rozwiązania uważają, że pomoże to w przywracaniu kraju do normalności, a nowe grupy „kluczowych pracowników”, staną się impulsem do ponownego, szybkiego uruchamiania gospodarki.

Rząd w tej sprawie wysłucha porad środowisk medycznych, ale i Centrum Szczepień, by na tej podstawie, dostosować plan „Życie z Covid-19”, do nowych wymagań, ale też do możliwości podawania szczepionek. Z doniesień z kręgów gabinetowych wynika, iż możliwe jest już zwiększenie dynamiki szczepień w kraju, bo do Irlandii, dociera coraz więcej dawek szczepionki.

Jednak w tym zakresie, nie mówi się nadal, jakie korzyści odnosić będą osoby zaszczepione dwoma dawkami, które wciąż zmuszane są do przestrzegania wszelkich rygorów, jakie nałożone zostały przez rząd.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Zwolennik zimnego ch
Garda działa jak je
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian