Zmiany w ruchu. Dublin z zamkniętymi ulicami, ale za to więcej pociągów

Władze Dublina postanowiły, że część ulic zostanie na weekend wyłączona dla ruchu samochodowego, by dać więcej przestrzeni pieszym.

Chodzi tutaj j jedno z najbardziej popularnych miejsc w stolicy, czyli okolice Grafton Street, a ten weekend będzie pierwszym z takimi ograniczeniami. Ulice zamykane będą dla ruchu samochodowego w soboty i niedziele od 11:00 do 19:00, co ma pomóc turystom i osobom odwiedzającym ten zakątek miasta, w swobodnym poruszaniu się po Grafton Street.

Zamknięte zostaną:

  • Anne Street South od skrzyżowania Dawson Street
  • Duke Street od skrzyżowania z Dawson Street
  • South William Street od zjazdu z parkingu Brown Thomas do Chatham Row
  • Drury Street od Fade Street do parkingu przy Drury Street
  • Dame Court z Exchequer Street.

Brendan O’Brien z Rady Miasta Dublina jest przekonany, że propozycja radnych, przypadnie do gustu zarówno mieszkańcom stolicy, jak i przyjezdnym, bo w całkiem inny sposób będą mogli odkrywać tę część Dublina. Rada Miasta prowadzić będzie w ten weekend ankietę i pytać osoby pojawiające się na Grafton Street, czy taka inicjatywa, więc zamknięcie ulic dla samochodów, jest dobra, czy może sprawia kłopoty?

O zmianach informuje także Irish Rail, bo w weekendy, uruchamia dodatkowe pociągi do i z Dublina. Tydzień temu na trasach wiodących do stolicy, pociągi były zatłoczone, więc i niemożliwe stało się utrzymanie w nich dystansu społecznego, co z kolei prowadziło do zwiększenia zagrożenia zakażeniami.

Pandemiczny rozkład jazdy pociągów, jaki obowiązuje do tej pory, zostanie zmodyfikowany, a większa ilość wagonów i połączeń pojawiać się będzie od piątku do niedzieli. Dodatkowe pociągi kursować będą na następujących trasach:

  • Heuston – Cork
  • Heuston – Limerick / Ennis
  • Heuston – Tralee
  • Heuston – Galway

Iarnród Éireann zaznacza, że od poniedziałku do czwartku nadal obowiązuje rozkład jazdy pociągów, który wprowadzony został na okres pandemii, a w skaldach wciąż obowiązkowy jest dystans społeczny i należy używać osłon twarzy.

Bogdan Feręc

Źr: DCC/Irish Rail

Polska-IE: Udostępnij...
Coraz bliżej do kon
Zrywanie "więzów"
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish