Zmiana płci osób niepełnoletnich. W przygotowaniu jest nowe prawo

Posłowie i członkowie Fine Gael, którzy pracują w zespole specjalnym ds. zmiany prawa, przygotowują przepisy, które zezwalać będą na zmianę płci przez osoby niepełnoletnie.

Do tej pory irlandzkie przepisy mówią, że płeć może zmienić osoba, która ukończyła 18 rok życia. Wcześniej pojawiły się jednak postulaty, iż w Irlandii jest spora grupa nastolatków, która znacznie wcześniej skorzystałaby z możliwości zmiany płci i tym właśnie, naprzeciw wyjść chce ugrupowanie kierowane przez Leo Varadkara.

Partia szuka teraz możliwości prawnych, aby przepisy zostały zmienione w taki sposób, żeby nie stała się konieczna zbyt głęboka ingerencja w istniejące przepisy, co mogłoby znacznie opóźnić cały proces.

To nie wszytko czym zajmują się obecnie członkowie Fine Gael i przygotowują też przepisy, które umożliwią honorowe oddawanie krwi przez osoby homoseksualne.

Jak zapowiada jeden z członków zespołu opracowującego nowe zasady zmiany płci przez osoby niepełnoletnie oraz w zakresie oddawania krwi przez osoby LGBT, w najbliższych miesiącach przepisy będą gotowe i zostaną poddane pod osąd posłów oraz senatorów, co rozpocznie formalnie proces legislacyjny.

Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij...
Zaginął pięciolat
Zakaz podlewania ogr
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish