Zmarł Niki Lauda

Szwajcarskie agencje informacyjne powołując się na rodzinę, poinformowały, iż Niki Lauda nie żyje.

Wielokrotny mistrz świata Formuły 1 zmarł w klinice w Szwajcarii, a bezpośrednią przyczyną śmierci była niewydolność nerek. Wcześniej, bo w latach 1997 i 2005 Niki Lauda przeszedł dwa przeszczepy nerek, co było konsekwencję jego licznych wypadków.

Pierwsze kroki w Formule 1 Lauda stawiał w 1972 roku, a w 1975 r. zdobył pierwszy tytuł mistrzowski. Sukces powtórzył rok później, ale tuż po tym doszło do bardzo poważnego wypadku z udziałem mistrza, a było to na niemieckim torze Nuerburgring. Wtedy Ferrari Laudy stanęło w płomieniach, a z samochodu wyciągnęli go inni kierowcy.

Wszyscy wieszczyli ówcześnie koniec kariery Niki’ego Laudy, jednak ten po sześciu tygodniach wrócił na tor i do wyścigów. Co ciekawe, w sezonie, w którym uległ wypadkowi, nadal walczył o tytuł mistrza, a brakło mu do tego zaledwie jednego punktu, więc musiał zadowolić się wicemistrzostwem.

Poważne problemy zdrowotne Niki Lauda miał już od wielu lat, jednak te nasiliły się w roku ubiegłym, kiedy 69-latek trafił do szpitala z powikłaniami grypy.

Wczoraj swoją walkę przegrał. Niki Lauda miał 70 lat.  

Bogdan Feręc

Źr: Szwajcarska Agencja Prasowa SDA

Znajdź nas:

Wyższe wykształcen
Ustawa o ściganiu g
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn