Złodzieje kradną paliwo z samochodów

Garda odnotowała w ostatnich dniach szereg nowych przestępstw, a te dotyczą głównie firm, których flota samochodowa pozostaje na parkingach.

Wg irlandzkich policjantów, zmienił się na wyspie rodzaj przestępstw, więc złodzieje odcięci od możliwości rabowania domów i mieszkań, ukierunkowali swoje działania na firmy, które z powodu epidemii, zostały zamknięte. O ile wzrosła ilość włamań do firm, to odnotowano także dawno niespotykany, czy też mało popularny rodzaj przestępstwa, czyli kradzież paliwa.

Garda otrzymuje obecnie wiele zgłoszeń od przedsiębiorców, ale i dyrektorów szkół i innych instytucji, iż łupem złodziei padły samochodowe baki, a te są opróżniane nagminnie.

Mówi się, że setki samochodów stoi na firmowych parkingach z pustymi zbiornikami paliwa, z część z nich zostało uszkodzonych, więc straty będą wysokie. Złodzieje okradają najczęściej samochody zaparkowane na schowanych przed wzrokiem przechodniów parkingach, ale też na obrzeżach miast, jednak nie jest to regułą, bo przed opróżnieniem baków, nie uchroniły się również autobusy szkolne.

Zgłoszenia pochodzą z dużych miast, ale i mniejszych miejscowości, a na wsiach, opróżniane są zbiorniki samochodów ciężarowych i maszyn rolniczych.

Garda mówi też, o rosnącym napięciu w światku gangsterskim, gdyż blokada kraju, mocno nadszarpnęła możliwości przerzutu na wyspę narkotyków, więc handlarze zaczynają ze sobą rywalizować. Czynione są próby kradzieży zmagazynowanych narkotyków, a i ich ceny detaliczne zaczęły rosnąć. Policjanci dodają, że dłuższa blokada kraju, może doprowadzić do otwartej wojny w irlandzkim narkobiznesie, ale przyznają, iż bossowie gangów, mocno odczuli wpływ koronawirusa. Detektywi spodziewają się też wznowienia działalności przestępczej gangów na dużą skalę, kiedy władze zluzują zasady izolacji wyspy.

Bogdan Feręc

Źr: Garda

Polska-IE: Udostępnij...
Właściciele pubów
Czy wiecie, że...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish