„Zlodowacenie, Bestia ze Wschodu, Epoka Lodowcowa”, brzmią nagłówki irlandzkich gazet

Od kiedy Met Éireann poinformował o powrocie chłodów, a nawet przymrozkach, w kraju ogarniętym pandemiczną nudą, prasa ma używanie i krzyczy tytułami o tragedii narodowej, związanej z frontem atmosferycznym.

Wielki chłód, rozległy front niżowy, który przynieść może opady śniegu na poziomie do 3 centymetrów pokrywy, opady śniegu z deszczem, a i mróz trzaskający nawet do -3 stopni Celsjusza, będą panować nad Irlandią, chociaż nie całą.
Spadki temperatur najbardziej odczuwać ma wschodnia część wyspy, a będzie się tak dziać w nocy i rano, a opady śniegu i śniegu z deszczem, pojawią się prawdopodobnie, o czym wspominają komunikaty meteorologów.

Oficjalny komunikat Met Éireann mówi też, że temperatury w nocy wahać się będą od -3 do +2 stopni Celsjusza, więc zlodowacenia, nie należy się spodziewać, chociaż będzie zimno. W ciągu dnia, termometry wskazywać mają od +4 do +7 stopni, więc i wtedy, Bestia ze Wschodu, nie pokaże swojego groźnego oblicza.

Najzimniej ma być w niedzielę i w nocy z niedzieli na poniedziałek, ale po przejściu tego okresu, temperatury powoli zaczną rosnąć, chociaż we wtorkową i środową noc, nadal możliwe będą przymrozki do -2 st. C. W weekend prawdopodobne będą też burze z gradobiciem, ale i o tym mówi się w trybie przypuszczającym oraz dotyczyć to ma, niewielkich obszarów kraju, czyli nie taki diabeł straszny, jak go prasa maluje.

Met Éireann kolejny raz zaapelował do wydawców, aby rozsądnie podawali informacje o pogodzie, ponieważ w chwili, kiedy trzeba będzie przygotować społeczeństwo na poważniejsze zagrożenia, ci mogą zbyt frywolnie podchodzić do komunikatów, mając na uwadze przesadzone wiadomości z mediów.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
Domagał się zasił
Nie ma dowodów, że
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian