Zła informacja dla mieszkańców Irlandii

Z przykrością trzeba powiedzieć, że niektórzy nie rozumieją powagi sytuacji, a nawet nie docierają do nich sygnały z zewnątrz, które świadczą, iż nie powinni piastować pewnych stanowisk.

Tak dzieje się w przypadku ministra budownictwa Eoghana Murphy, który zapowiedział, że o ile Fine Gael wygra wybory i ponownie tworzyć będzie gabinet, to on, chciałby zająć fotel ministra budownictwa.

Ta dramatyczna wręcz dla wszystkich dotkniętych kryzysem mieszkaniowym informacja, z całą pewnością pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji, a podczas głosowania, wyborcy w odpowiedni sposób wykorzystają swój głos.

W kontekście kampanii wyborczej należy zwrócić też uwagę, na zachowanie kandydatów, szczególnie tych, którzy zasiadali w rządowych ławach. Do niedawna z twarzy premiera, a i ministrów, bił wyraz powagi, troski i głębokiej zadumy nad losem kraju, ale tuż po ogłoszeniu terminu wyborów, zagościł tam „szczery” uśmiech i tryumfalna radość – jakby było się z czego cieszyć.

Idąc dalej, można powiedzieć, że ta kampania staje się nawet zabawna, bo media obiegło niedawno zdjęcie premiera Varadkara z dziecięciem na ręku, a to, zamiast uszanować urząd i rękę szefa kraju, darło się wniebogłosy, wyszarpane od matczynej piersi, by „premierzą” opiekę pokazać.

Jeszcze dalej poszła w swoich wyborczych zapędach Pani minister biznesu, innowacji i czegoś tam jeszcze, która jeździła po jednej z hal magazynowych wózkiem widłowym.

Zastanawia tylko, do czego jeszcze posunie się schodząca ekipa rządowa, aby zamazać obraz ostatnich lat swojej pracy?

Bogdan Feręc

Polska-IE
„Seks” kandydat
Mała epidemia świn
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish