Zirytowany premier

Szef rządu Micheál Martin na forum parlamentu wyraził swoją irytację z powodu „pustych wizyt” w ośrodkach szczepień.

Wg premiera, to niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowanie, aby rezerwować sobie wizytę w punkcie szczepień, a następnie bez poinformowania o tym HSE, nie stawić się na szczepieniu lub szczepieniu dodatkowym. Jak grzmiał w Dáil Martin, do takich sytuacji nie powinno w ogóle dochodzić, bo odbiera to miejsce osobom, które chcą wzmocnić swoją odporność.

Micheál Martin jest też przekonany, iż osoby, które zarezerwowały sobie termin szczepienia, powinny się na takim pojawić, gdyż podjęły decyzję, że takiemu się poddadzą.

Lider Fianna Fáil mówił również, że jest dla niego „jasne jak słońce”, że osoby poddane wakcynacji, zmniejszają w ten sposób ryzyko hospitalizacji, a jednocześnie mniej test też zagrożeń, skierowania osoby chorej na Covid-19 na oddział intensywnej opieki medycznej.

Premier zaapelował do społeczeństwa w Irlandii, że o ile ktoś nie może stawić się w wyznaczonym terminie na szczepienie lub do pobrania dawki przypominającej, powinien o tym poinformować HSE.

Złość premiera, nie została niezauważona, a nawet spotkała się ze zrozumieniem wszystkich kół politycznych, które także krytycznie wypowiadały się o osobach, które nie pojawiły się na szczepieniu, pomimo rezerwacji terminu.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
100 € od rządu. D
Uczniowie wrócą do
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська