Zimny tydzień

W nadchodzących dniach nie możemy liczyć na wysokie, jak na tę porę roku temperatury, bo meteorolodzy są zgodni w swoich przewidywaniach i mówią, że będzie to tydzień raczej chłodny.

Niewielkie zmiany pod względem temperatur rozpoczną się we wtorek, ale i tu nie można mieć nadziei, iż termometry wskazywać będą wartości powyżej 10 stopni Celsjusza. Trochę lepiej będzie pod względem nasłonecznienia, gdyż zimowe słońce operować będzie całkiem przyzwoicie, ale nie zmieni to istotnie wskazań termometrów.

Przez cały tydzień możliwe są natomiast poranne i wieczorne mgły, a i niewielkie przymrozki, chociaż te powinny zaniknąć po połowie tygodnia.

Wtedy też nad Irlandią pojawi się więcej chmur, a i możliwe są przelotne opady deszczu. Maksymalne temperatury w dzień wyniosą w najbliższych dniach do 9 stopni Celsjusza, a w nocy wahać się będą od -3 do +3 st. C.

We wtorek i środę na zachodzie i południu wiatr może być silny, ale bardziej prawdopodobne są podmuchy umiarkowane.

Meteorolodzy nie spodziewają się w tym tygodniu istotnych zmian w pogodzie, a i nie przewidują żadnych zjawisk nazywanych mianem ekstremalnych.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Podziel się:

Obniżenie prędkoś
Szpitalne statystyki
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn