Zimny Patryk

Zanim zrobi się troszkę cieplej, musimy przeżyć dla niektórych długi Patrykowy weekend, a ten będzie należał do raczej zimnych.

O ile w piątek termometry wskazywać będą do 11 stopni Celsjusza, a i deszcz padać będzie przelotnie, to opady dotyczyć będą głównie północy i zachodu kraju. Wiatr umiarkowany, a opady pojawiać będą się wszędzie pod koniec dnia.

Sobota rozpocznie się na większości obszarów deszczem, ale ten gdzieniegdzie będzie intensywny, a nie można obecnie wykluczyć opadów deszczu ze śniegiem, przede wszystkim na północy. Po południu nieznaczne rozpogodzenia, ale zacznie spadać temperatura powietrza, co będzie wstępem do zimnego Dnia Świętego Patryka. Już po południu termometry wskazywać będą maksymalnie 5 stopni, a wieczorem słupki rtęci zatrzymają się w okolicach 2 stopni Celsjusza.

Noc bardzo zimna od minus dwóch do plus dwóch stopni.

Niedziela rozpocznie się przymrozkami, a te szczególnie dadzą się we znaki mieszkańcom Irlandii, których powita poranne słońce, czyli w miejscach rozpogodzeń. Tego dnia odczuwać też dotkliwie będziemy silny wiatr i ten dodatkowo obniży odczuwalną temperaturę powietrza. Meteorolodzy przewidują, że 17 marca termometry wskażą maksymalnie 10 stopni Celsjusza, ale tylko na południu wyspy. W ciągu dnia pogoda mieszana z przewagą słońca, ale przelotnymi opadami deszczu i możliwością pojawienia się deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

W nocy temperatury od -1 do +4 stopni.

Poniedziałek podobny do niedzieli, ale wtedy pogoda zacznie się zmieniać i następować będzie jej stopniowa poprawa.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Znajdź nas:

Dobry wynik irlandzk
Stały adres na pocz
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn