Zimno, ale bez przesady. Zbliża się dobra pogoda

Poniedziałkowy poranek w wielu miejscach w Irlandii okazał się zimny, ponieważ gdzieniegdzie temperatury spadły nieco poniżej zera stopni.

Nie był to jednak zapowiadany mróz -2 stopnie Celsjusza, ale -1 było. Poniedziałek będzie natomiast pochmurny i wilgotny, z temperaturą do 11 stopni, przelotnymi opadami deszczu na terenach wschodnich i środkowych. Jednak do południa przelotne opady będą izolowane, a przejaśnienia pojawiać się mają w ciągu dnia i wieczorem. 

Wieczór może być zimny, gdyż prognozuje się spadek temperatury od -2 do +2 stopni Celsjusza, natomiast niebo będzie bezchmurne.

Jutro sytuacja wyglądać ma podobnie, ale z większą ilością przejaśnień, chociaż nie unikniemy przelotnych opadów deszczu. Wiatr nadal słaby do umiarkowanego, a na termometrach od 8 do 11 stopni.

Od środy wzrost temperatury i zobaczymy od 8 do 13 stopni Celsjusza, jednak występować będą mżawki i drobne opady deszczu.

Kolejne dni z wyższymi wskazaniami na termometrach, więc od 13 do 17 stopni, a noce będą już z wartościami od 6 do 10 kresek. Opady nie będą nas odstępować i zarówno w czwartek, jak i w piątek zobaczymy ich przelotne wariacje, a stabilizacja pogodowa przyjść ma w weekend.

Bardzo ciepłym dniem ma być piątek, bo wskazania mówią, że będzie nawet 18 stopni Celsjusza, ale również z opadami deszczu, choć przelotnymi.

Długi weekend zapowiada się ciepły i ze stosunkowo dużą ilością słońca, ale nie wyklucza się opadów deszczu, przede wszystkim w dzielnicach północnych i wschodnich.


W najbliższy weekend nad Irlandię nasunie się też obszar wysokiego ciśnienia, a to zwiastuje doskonałą, bo ciepłą i słoneczną aurę na kolejne dni.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by Glenn Carstens-Peters on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: