Zieloni chcą zmniejszyć prędkość na irlandzkich autostradach

Zniżkująca w sondażach Partia Zielonych wpadła na kolejny szatański pomysł, a ten z całą pewnością nie przyczyni się do poprawy wizerunku ugrupowania.

Kiedy lider Zielonych kaja się za swoją senną wpadkę podczas obrad irlandzkiego parlamentu, lokalni Zieloni proponują rozwiązanie, które ma przyczynić się do zmniejszenia ilości dwutlenku węgla w atmosferze. Chodzi o to, że pędzące z zawrotną prędkością 120 kilometrów na godzinę samochody, co ma miejsce na irlandzkich autostradach, emitują, a to jest złem dla całego kraju. Green Party z Cork jest przekonana, że ograniczenie prędkości dla samochodów osobowych i ciężarowych, wpłynie znacząco na emisję spalin, a co za tym idzie, zmniejszy się tzw. ślad węglowy.

Wg Zielonych obecne 120 km/h, jest przyczynkiem zatrucia środowiska, a 110 km/h, da wyraźne wytchnienie umęczonej spalinami Zielonej Wyspie. Poprzez zmniejszenie dozwolonej maksymalnej prędkości na autostradach, nastąpi też zmniejszenie zużycia paliwa, co też będzie działaniem ekologicznym, dodaje pomysłodawca.

Zaznaczyć należy, że zmniejszenie prędkości maksymalnych na irlandzkich drogach, weszło do programu działań rządu koalicyjnego, ale mówi się tam, że gabinet zobowiązuje się wyłącznie do przeprowadzenia przeglądu ograniczeń prędkości, nie zaś do ich obniżania.

Z radykalną inicjatywą ograniczenia autostradowej prędkości wystąpił radny Zielonych z miasta Cork Dan Boyle, który powiedział, że to tylko jedna z inicjatyw na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Radny Dan Boyle:

– Musimy sprawić, by ludzie myśleli o prędkości, z jakiej korzystamy na naszych drogach. Oczywiście istnieją obawy dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale im szybciej jedziemy, tym szybciej zużywamy nasze paliwo, a samo paliwo powoduje emisję dwutlenku węgla. Jako kraj wciąż mamy problemy z emisją dwutlenku węgla, dlatego, jako część pakietu środków mających na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w całym kraju, musimy rozważyć, jak szybko jeździmy i jak często podróżujemy oraz w jaki sposób powinniśmy rozwiązać ten problem.

No może to i ciekawy pomysł, ale skoro jedziemy wolniej, to jedziemy dłużej, więc i trujemy dłużej, niż jedziemy szybciej, więc krócej. Proste?

Bogdan Feręc

Źr: Business Post 

Polska-IE: Udostępnij...
Facebook to niebezpi
Dla turystów wyspa
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish