Zielona Wyspa pod śniegiem – w ten weekend

Specjaliści od pogody prognozują, że już w najbliższy weekend, Irlandia doczeka się pierwszych istotnych opadów śniegu.

Met Éireann twierdzi, że w niektórych częściach kraju, w ten weekend, należy spodziewać się opadów śniegu, a końcówka tygodnia, o ile będzie nieco cieplejsza, to nie przyniesie zbyt dużych wzrostów temperatur.

Noce należeć będą do zimnych, chociaż nie powinno być już przymrozków, ale w rejonach z rozpogodzeniami, są one możliwe. Temperatury mocne oscylować mają w okolicach zera stopni Celsjusza, a w dzień, nie będą wzrastać do wartości dwucyfrowych.

Najchłodniej będzie na północy i północnym wschodzie wyspy i tam właśnie możliwe są również opady śniegu, który szybko powinien topnieć. Możliwe jest również, że warstwa śniegu i błota pośniegowego, zalegać będzie na drogach do wczesnych godzin przedpołudniowych, co utrudniać będzie jazdę.

Na sobotę przewidywane są dla całej Irlandii opady deszczu, gdzieniegdzie deszczu ze śniegiem. Na północy wyspy możliwe są opady samego śniegu.

Niedziela rozpocznie się bezdeszczowo, ale a upływam dnia, nad kraj nadciągnie warstwa przepełnionych wilgocią chmur, co da nam opady, czasami rzęsiste, deszczu. Wieczorem ponownie duży spadek temperatury powietrza, więc możliwe staną się też opady śniegu.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia umożliwia
Varadkar: „Stabili
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська