„Zgnilizna w centrum naszego sektora finansowego nie zniknęła”

Kara w wysokości 38 milionów euro za haniebne traktowanie klientów, ale żadnej osoby nie pociągnięto do odpowiedzialności, co może zastanawiać.

Rzecznik Sinn Féin ds. finansów Pearse Doherty powiedział, że naruszenia popełnione przez Ulster Bank, które skutkowały rekordową grzywną w wysokości 38 milionów euro, ujawniają środowisko pozbawione jakiejkolwiek odpowiedzialności w sektorze bankowym.

Bank Centralny stwierdził poważne wady w traktowaniu klientów przez Ulster Bank, powodując szkody, których można było uniknąć, i których nie można było zaakceptować, w których wyniku 29 rodzin straciło domy.

Teachta Dála (poseł) Doherty powiedział:

– Rekordowa grzywna w wysokości 38 milionów euro wymierzona Ulster Bank przez Bank Centralny jest kolejnym dowodem na to, że zgnilizna w centrum naszego sektora finansowego nie zniknęła. Co gorsza, żadna osoba w Ulster Bank nie została pociągnięta do odpowiedzialności. Bank Centralny stwierdził, że działania Ulster Bank wpłynęły na 5940 rachunków hipotecznych i doprowadziły do ​​utraty domów przez 29 rodzin. Wiązało się to między innymi z odebraniem klientom kredytów hipotecznych z ich stawek śledzenia i nieprzestrzeganiem badania hipotecznego Tracker. Szkoda przez Ulster Bank została wyrządzona nawet podczas badania całej sprawy, z nieprzestrzeganiem zasad Banku Centralnego „Stop the Harm”. Podczas gdy rodziny straciły domy w wyniku decyzji i działań podjętych w Ulster Bank, żadna osoba w Banku nie straciła pracy ani nie została pociągnięta do odpowiedzialności za swoje czyny. To się powtarza. Błędy w sztuce, szkoda klientów, grzywny korporacyjne i brak odpowiedzialności. Fine Gael mogło to zmienić w 2015 r., kiedy prezes Banku Centralnego ostrzegł ich o luce w przepisach, która uniemożliwiała im pociąganie wyższych rangą bankierów do indywidualnej odpowiedzialności. Ponad pięć lat później Fine Gael nadal pracuje nad przepisami, które nakładałyby na kierownictwo wyższego szczebla indywidualną odpowiedzialność za takie działania. Dla tysięcy pożyczkobiorców, którzy zostali poszkodowani przez Ulster Bank, dzisiejsza kara to za mało, za późno.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Pogorszyło się zdr
Minister Humphreys u
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian