Zezwolenia szkoleniowe na prawo jazdy, mają dłuży termin ważności

Z uwagi na duże opóźniania w ośrodkach testowania kierowców, rząd ogłosił, że przedłuża ważność wydanych zezwoleń na szkolenia dla młodych kierowców.

Obecnie ważność wydłużona została o 10 miesięcy, natomiast Urząd Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dodaje, że postara się pomimo obowiązujących ograniczeń, nadrobić opóźniania. Niestety sprawa wydaje się bardziej skomplikowana, bo opóźniania w testowaniu kierowców, sięgają już kilkunastu miesięcy, a to oznacza, że kolejne przedłużenie ważności zezwoleń szkoleniowych, również będzie musiało być wprowadzone.

Informację podała minister stanu ds. transportu drogowego Hildegarde Naughton, która stwierdziła, że takie działanie rządu, pozwoli na uspokojenie nastrojów wśród osób, które rozpoczęły szkolenia na kierowcę.  Minister dodała, że po przyjęciu tego rozporządzenia, niepotrzebne są żadne działania osób uczących się na kierowców, bo termin przesunięty zostaje automatycznie.

Wkrótce zostaną też zaktualizowane elektroniczne bazy danych, a w tych pojawią się nowe terminy zakończenia szkoleń. Osoby, które zechcą potwierdzić ważność ich szkolenia i przesunięcie terminu, mogą to zrobić, wchodząc na stronę www.ndls.ie. Tam z kolei wprowadzając datę wygaśnięcia zezwolenia na naukę jazdy, kalkulator poda nowy termin, kiedy zakończy się zezwolenie.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Transport

Polska-IE: Udostępnij
Puby obawiają się
Sprawa połączeń 9
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian