Zbrodnie Kremla widzi cały świat. Materiał zawiera drastyczne zdjęcia!

Te zdjęcia obiegły media w Europie, a stały się kolejnym dowodem, że zbrodniczy reżim Putina, nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój szaleńczy plan zniszczenia Ukrainy.

W doniesieniach prasowych podkreśla się, że Putin i jego zausznicy, walczą z ludnością cywilną i rosyjscy żołnierze strzelają do wszystkiego, co się rusza, więc starców, dorosłych, dzieci i zwierząt, jakie spod oblężenia próbują wyprowadzić Ukraińcy.

Dokumentacja, jaka jest obecnie gromadzona, posłuży prokuratorom prowadzącym śledztwo, by postawić Władimira Putina w stan oskarżenia przed Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze i Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości, a oba sądzić mają gospodarza Kremla za zbrodnie przeciwko ludzkości oraz zbrodnie wojenne.

Ostatnie wydarzenia z miasta Irpin, są wyraźnym dowodem, że barbarzyński rosyjski reżim, wyznaczył sobie za cel eksterminację narodu ukraińskiego, z którym walczy od lat. Zdjęcia z Irpina przedstawiają rodzinę, a ta, nie zginęła podczas ostrzału artyleryjskiego, nie zginęła też pod nawałą bomb zrzucanych z samolotów, czy od zabłąkanej kuli, a zostali zamordowani strzałami z karabinu.

Słowa potępienia wobec ostatnich działań Putina płyną z całego niemal świata, a i zaczynają się od putinowskiego mordercy odwracać nawet niektórzy z sojuszników, a ci wcześniej, w jakiś sposób popierali dyktatora.

Mówi się również, że nałożone na Rosję sankcje gospodarcze, które miały przymusić Moskwę do zmiany zachowania, nie odnoszą jeszcze pożądanego skutku, więc można spodziewać się wytoczenia najcięższych, z embargiem na odbiór ropy i gazu włącznie. Świat mówi również, że Zachód, nie będzie już tak łagodny w zakresie normalizacji stosunków z Rosją, bo jej przywódcom, rzadko można wierzyć, czyli nawet po wojnie i zmianie na stanowisku kremlowskiego caratu, kraj nie może liczyć na obniżenie poziomu sankcji gospodarczych i innych ograniczeń, jakie są teraz nakładane.

W wypowiedziach przebija się również odpowiedź NATO na żądania ukraińskiego prezydenta, a chce on zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Ukrainą, ale Sojusz Północnoatlantycki mówi wyraźnie, że to nie będzie miało żadnego znaczenia. Eksperci Sojuszu podkreślają, iż taki zakaz powinna respektować Rosja, a nie wynika z zachowania Putina, by skłonny był do takich działań. Poza tym większość ukraińskich celów ostrzeliwana jest teraz rakietami ziemia – ziemia, czyli zamknięcie nieba, nie przyniesie tu oczekiwanych skutków. Poza tym, jak egzekwować zakaz lotów nad Ukrainą, i co w przypadku, kiedy taki zostanie złamany? NATO powinno wtedy interweniować, więc włączyć się do działań wojennych. Może to wywołać konflikt na skalę międzynarodową, czyli doprowadzić do III wojny światowej. Tego, jak do tej pory Zachód chce uniknąć i wciąż wspierać Ukrainę humanitarnie, finansowo oraz militarnie, dozbrajając walczących Ukraińców.

Co ciekawe, Zachód nie stawia żadnych przeszkód, bo milczy w tej sprawie, aby ochotnicy z całego świata, dołączali do armii Ukrainy, więc tworzone były szwadrony cudzoziemskie.

Bogdan Feręc

Źr: Reuters

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Hotelowe szaleństwo
Irlandzkie firmy wyc