Zbliżamy się do drugiej fali koronawirusa?

Irlandzcy lekarze rodzinni twierdzą, że w ich gabinetach pojawia się coraz więcej osób z objawami przypominającymi Covid-19.

Wiadomość od lekarzy potwierdzają stowarzyszenia lekarzy rodzinnych, które na bieżąco otrzymują dane z gabinetów. Z tych informacji wynika kolejny fakt, a ten może nam sugerować, że znaleźliśmy się właśnie u progu drugiej fali koronawirusowych zachorowań, których szczyt pojawi się wraz z pogorszeniem warunków atmosferycznych.

Irlandzcy lekarze rodzinni są przekonani, iż z jednej strony wyszliśmy z pierwszej fali zachorowań, ale właśnie mamy początek drugiej.

Obecnie wiele osób, które zgłaszają się do lekarzy GP, ma objawy przeziębienia, ale łudząco podobne swoimi symptomami do koronawirusa, więc może się okazać, iż to wstęp do kolejnej fazy choroby. Lekarze dodają, iż większość osób miała wcześniej kontakt z osobami przeziębionymi, chociaż nie mają pewności, czy było to tylko przeziębienie. Pewna część pacjentów mówiła również, iż nie jest pewna, czy ich przeziębiony znajomy, nie miał wcześniej koronawirusa, więc nie można obecnie, bez szczegółowych badań ustalić, czy przyczyną zachorowania jest jeden z popularnych wirusów, czy może jest to SARS-CoV-2.

Lekarze zalecają, aby nie lekceważyć najdrobniejszych nawet objawów przeziębienia i udać się po poradę do swojego lekarza rodzinnego, a z całą pewnością zacząć używać maseczki ochronnej oraz zwiększyć dbałość o higienę rąk.

Bogdan Feręc

Źr: ICGP

Polska-IE: Udostępnij...
Rząd walczy z banka
Konsultacje społecz
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish