Zbliża się wyż demograficzny

Właśnie zostało to potwierdzone, więc blokada kraju odcisnęła na mieszkańcach Irlandii swoje „piętno”, a to skutkować będzie większą ilością urodzeń.

Lekarze położnicy uważają, że już w pierwszych miesiącach przyszłego roku, będziemy mieli do czynienia ze wzrostem ilości narodzin, a wszystko przez zamknięcie nas w domach. Jeden z największych szpitali położniczych w kraju przewiduje, że ilość narodzin w pierwszych miesiącach przyszłego roku wzrośnie nawet o 10%, co może tylko cieszyć, bo ponownie na wyspie będziemy mieli większą ilość mieszkańców.

National Maternity Hospital przewiduje, że irlandzki „baby boom” przyniesie nam dużo niespodzianek, więc zarówno ciąże mnogie, jak i znacznie większą ilość dziewczynek.

Wg lekarzy położników, większa ilość nadchodzących narodzin ma bezpośredni związek z blokadą kraju, bo właśnie w kilka tygodni i miesięcy po wprowadzeniu pełnej blokady kraju w gabinetach ginekologicznych zaczęły pojawiać się panie, które zaszły w ciążę. Wg położników, więcej czasu na relaks, a i zwyczajna nuda, pchała nas do sypialni, gdzie oddawaliśmy się uciechom cielesnym, co w konsekwencji doprowadziło do znacznego wzrostu ciąż.

Co ciekawe, ilość nowych ciąż nadal jest na wyższym poziomie, niż miało to miejsce w roku ubiegłym, więc nadal, jako społeczeństwo, mamy ochotę na „zwalczanie stresu” i uprawianie seksu, najczęściej bez zabezpieczenia, co pokazują wyniki z gabinetów ginekologicznych.

Większa ilość małych mieszkańców Irlandii, z całą pewnością ucieszy ministra finansów, bo przecież to nowi podatnicy, chociaż przyszli, a i radością pałać będzie minister ochrony socjalnej, bo to nowi płatnicy składek PRSI, więc i więcej pieniędzy będzie na emerytury, a to bardzo ważne w starzejącym się społeczeństwie.

Bogdan Feręc

Źr: Indepenent

Polska-IE: Udostępnij
Rząd rozważy dzisi
An Post nie wysyła
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian