Zbliża się upalna fala

Ostatnie dni może i są słoneczne, można nawet uznać je za ciepłe, ale tylko w chwilach, kiedy dotykani jesteśmy promieniami słońca.

Tak pozostanie też w weekend, który prezentować będzie pogodę mieszaną, ale dużych zmian doczekamy się od poniedziałku, kiedy zacznie do nas docierać afrykańskie powietrze. Meteorolodzy z Met Éireann spodziewają się, że właśnie w przyszłym tygodniu dotrze do nas front wysokiego ciśnienia, a ten swoim oddziaływaniem obejmie Wielką Brytanię i Irlandię.

Synoptycy przewidują też, że nie będzie w przyszłym tygodniu zbyt wielu opadów, a to raczej smucić będzie hydrologów, którzy od jakiegoś czasu mówią o problemach związanych z ilością dostępnej wody pitnej w Irlandii.

Z pierwszych informacji wiemy, że 25 stopni to temperatury, które zapanują w Irlandii, chociaż nie w całej, bo północ kraju doświadczy wartości w okolicach 20 kreski. Nie jest wykluczone jednak, że we wschodniej i południowej części wyspy, termometry wskazywać będą nawet 28 i 29 stopni Celsjusza, a wtedy uprawnionym będzie stwierdzenie, że mamy upał.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij...
Czy Waterford zablok
Szkoły na dwie zmia
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish