Zbliża się poważne ochłodzenie

Met Éireann ostrzega, że już wkrótce, pogoda w kraju znacznie się pogorszy, a najbliższe dni, będą zwiastunami złych warunków atmosferycznych.

Ochłodzenie pojawi się już w ten weekend, chociaż może się opóźnić o kilkadziesiąt godzin, jednak trzeba przygotować się na znacznie niższe i bardziej wilgotne warunki. Termometry w dzień, o ile mowa o przyszłym tygodniu, nie będą już wskazywać 14 kreski, a znacznie wzrośnie też siła wiatru, co potęgować będzie odczucie chłodu.

Niektóre dni w kolejnym tygodniu, to temperatury poniżej średniej dla tego okresu, a co ważne, noce staną się bardzo zimne.

Wg irlandzkich meteorologów, mogą jeszcze pojawić się dni z temperaturami dochodzącymi do 18 stopni Celsjusza, ale będą to wyjątki.

Będzie też sporo opadów deszczu, niekiedy intensywnych, a w dzielnicach północnych, nie wyklucza się opadów śniegu z deszczem i nocnych przymrozków.

Po tym ochłodzeniu i pogorszeniu aury na wyspie może nadejść okres uspokojenia, jednak nie należy się spodziewać, że zrobi się cieplej.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Irlandzki handel wzy
Ceny domów wzrosły
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian