Zbliża się drastyczna zmiana pogody

Meteorolodzy poinformowali, że już dzisiaj zaczną się zmiany w irlandzkiej aurze i zniknie piękne wiosenne słońce, które zastąpią chmury, wiatr i deszcz.

Na to możemy się przygotować, bo obfite opady deszczu i wiatr, pojawią się dopiero w połowie tygodnia, ale już dzisiaj wieczorem zaobserwujemy wzrost prędkości wiatru i mżawki. Met Éireann mówi o ulewach, jakie towarzyszyć nam będą od środy, a ich nieprzyjemny wpływ spotęguje wiatr, chociaż temperatury, pozostaną raczej wysokie.

Jeszcze dzisiaj termometry wskazywać mają do 12 stopni Celsjusza, a i zobaczymy błękit nieba, jednak już od wtorku, zacznie się stałe obniżanie wartości na skali ciepła. Pod koniec tygodnia będzie to od 6 do 9 stopni, więc temperatury, nie będzie można nazwać przesadną.

Mówi się też o możliwym do wprowadzenia żółtym poziomie ostrzeżenia, które pojawi się przed środą, a wszystko przez wichury, jakie mogą nawiedzić wyspę.

Wg meteorologów, to typowe dla tej pory roku w Irlandii, bo najczęściej w okolicach Dnia Świętego Patryka, pogoda się załamuje i mamy do czynienia z niższymi temperaturami oraz opadami deszczu.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
Ubezpieczyciele nie
Chcą studiować w I
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian