Zbliża się długi weekend. Garda prosi kierowców o rozwagę

Jutro rozpocznie się w Irlandii długi weekend i z tego powodu policjanci rozpoczęli swoją akcję informacyjną, a w tej uczulają kierujących, by stosowali się do zasad, jakie obowiązują na drogach.

Garda spodziewa się zwiększonego ruchu na drogach, niezależnie od obowiązujących ograniczeń pandemicznych, więc jest też przekonana, że może dochodzić do większej ilości zdarzeń drogowych. Policjanci przypominają, że od początku roku, ilość śmiertelnych wypadków na irlandzkich drogach wzrosła o 9%, a to w chwili, kiedy obowiązuje zakaz długich podróży, co jest niepokojące.

Policjanci powiedzieli też, że pomiędzy 27 marca do wczoraj, zatrzymali 1153 pijanych lub będących pod wpływem narkotyków kierowców, którzy stwarzali realne zagrożenie na drogach. W porównaniu z rokiem ubiegłym o 100% wzrosła ilość wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych, a to też bardzo niepokojący wskaźnik.

Zarówno Garda, jak i Urząd ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (RSA), wzywają mieszkańców Irlandii, by przestrzegali prawa o ruchu drogowym oraz stosowali się do zaleceń i ograniczeń związanych z pandemią.

Garda zaznacza, iż od jutra, na drogach pojawi się znacznie więcej paroli, ustawiane będą punkty kontrolne, a nieoznakowane radiowozy, mierzyć będą prędkość pojazdów w ruchu.

Bogdan Feręc

Źr: Garda/RSA

Polska-IE: Udostępnij...
Szczęśliwy dzień
Wiceprzewodnicząca
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish