Zbliża się blokada Cork i Galway?

W ostatnim czasie pojawiło się wiele sygnałów, że właśnie w hrabstwach Cork oraz Galway, znacznie wzrosła ilość przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Z tego powodu, ale i wielu antyspołecznych zachowań, które pokazywały brak poszanowania dla zaleceń o dystansowaniu i noszeniu osłon twarzy, Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego podjął decyzję, iż dzisiaj zajmie się oboma hrabstwami i omówi sytuację związaną z bezpieczeństwem zdrowotnym.

Członkowie NPHET zajmą się więc analizą ilości przypadków zachorowań w tych miejscach, a wnioski, doprowadzić mogą do wydania zalecenia, o wprowadzeniu w południowym i zachodnim hrabstwie trzeciego poziomu ograniczeń.

Jeżeli tak się stanie, mieszkańcy Cork oraz Galway, powinni spodziewać się wielu niedogodności, w tym ograniczenia wyjazdu poza granice hrabstw, a i zamknięcia lokali, w tym pubów i restauracji, które działać będą w formie „na wynos”. Na drogach pojawią się też policyjne blokady, które kontrolować będą kierowców, którzy chcieliby wjechać lub wyjechać z hrabstwa, a sprawdzać, czy osoby mają do tego prawo.

Nie można jeszcze w tej chwili mówić, że sprawa jest przesądzona, ponieważ dane o ilości nowych zachorowań na Covid-19, są niejednoznaczne, dlatego poddane zostaną ocenie.

Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego zajmie się też oceną sytuacji epidemiologicznej w hrabstwach Monaghan, Louth oraz Roscommon, bo i w tych obserwowany jest wzrost zakażeń, co może być powodem do zaniepokojenia.

Zespół zapowiedział również, iż rekomendacje o potrzebie podniesienia poziomu ograniczeń, nie będą podejmowane pochopnie, a wynikać wyłącznie z danych o ilości zachorowań i potencjalnych zagrożeniach dla zdrowia publicznego.

Bogdan Feręc

Źr: NPHET

Polska-IE: Udostępnij
Rady utrzymują poda
Tylko nowe domy przy
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian