Zażył Viagrę – stracił „męskość”

W życiu każdego mężczyzny przychodzi taka chwila, iż pozostaje ochota, ale brak jest woli, więc należy wesprzeć się farmakologicznie, aby nadal móc rozkoszować się seksem.

Tu jednak pojawić się mogą problemy, bo o ile środki medyczne pozwalają na przywrócenie sprawności pewnych istotnych dla panów części ciała, to mogą one wywołać skutki niepożądane, głównie w przypadku leków kupowanych w internecie. Tak stało się niedawno w Wielkiej Brytanii, gdzie po wystąpieniu niepożądanych efektów ubocznych, mężczyźnie należało usunąć penisa, aby uratować jego życie.

To nie jedyny taki przypadek, bo w ostatnich dwóch latach u naszych wschodnich sąsiadów zgłoszono 279 przypadków efektów ubocznych po zażyciu Viagry, a w większości, tę zakupiono przez Internet. Najczęściej efektem jest uporczywa i bolesna erekcja oraz poprzez podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, problemy z sercem i oddychaniem. W łagodnych formach reakcje uczuleniowe objawiały się silnym katarem i zaburzeniami widzenia, ale jest jeszcze jedna niedogodność, bo u części mężczyzn, zażycie Viagry, wywołało niekiedy chorobę Peyroniego, a ta przypadłość powoduje m.in. wykrzywienie penisa.

Jak dodaje Agencja ds. Leków i Produktów Medycznych z Wielkiej Brytanii, doszło też do 28 zgonów po zażyciu Viagry niewiadomego pochodzenia.

Opierając się na tej informacji, HSE oraz Stowarzyszenie Seksuologów Irlandzkich, chociaż w kraju to niewielka grupa, apeluje, aby zwalczyć u siebie wstyd przed wizytą u lekarza, który może wystawić nam receptę na Viagrę, jednak wcześniej, sprawdzi nasz stan zdrowia i doradzi odpowiednie dawkowanie.

Co ważne, lekarz może uznać, że ten środek nie jest dla któregoś z panów odpowiedni i zaleci w takim przypadku, równie skuteczny zamiennik, bo te, chociaż mało znane, także są dostępne.

Bogdan Feręc

Źr: HSE

Podziel się:

Masowe powroty do do
WIDOWISKO HISTORYCZN
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn