Zaszczepiono już ponad 161 000 osób

Minister zdrowia Stephen Donnelly powiedział, że w kraju, zaszczepiono już 161 500 osób, a kolejne dawki podawane są zgodnie z harmonogramem.

Wg ministra, który odpowiadał na pytania posła Sinn Féin Davida Cullinane, zbyt wcześnie jest jeszcze wyrokować, czy uda się zaszczepić w założonym czasie ilość osób, o których mówi rządowy harmonogram. Donnelly, nie zgodził się również z twierdzeniem posła Cullinane, a ten z dużym przekonaniem twierdził, iż plan, nie zostanie osiągnięty, a opóźnienia będą znaczne.

Minister zdrowia dodał, że wszystko zależeć będzie od ilości szczepionek, jakie dostarczone zostaną do Irlandii, a spodziewa się, że w pierwszym kwartale tego roku, AstraZeneca, wywiąże się ze zobowiązania i dostarczy 600 000 dawek.

Stephen Donnelly poinformował również, że dużą rolę do odegrania ma ilość punktów szczepień, a jak zaznaczył, podpisał właśnie umowę o świadczenie usługi szczepienia z dentystami, bo i ci są przeszkoleni w kierunku podawania zastrzyków.

Słowa ministra zdrowia potwierdził dyrektor generalny Irlandzkiego Towarzystwa Stomatologicznego Fintan Hourihan i powiedział, iż środowisko stomatologiczne, z zadowoleniem przyjęło słowa ministra Donnelly’ego.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Ryanair może się c
Szczepionka AstraZen
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian