„ZASTRZELONY” PRZYJECHAŁ NA ROWERZE

37 letni mężczyzna zgłosił, że zastrzelił swojego brata. Mundurowi z Kraśnika natychmiast pojechali pod wskazany adres będąc przygotowanym na najgorsze. Tymczasem na miejscu zastali 4 osoby, w tym zaskoczoną matkę zgłaszającego. Prawdziwe zdziwienie policjantów wzbudził jednak widok mężczyzny który miał nie żyć, gdy w trakcie interwencji przyjechał na rowerze.

    Wczorajszy wieczór dla jednego z patroli kraśnickiej policji, rozpoczął się od pilnej interwencji. Do dyżurnego kraśnickiej jednostki wpłynęło zawiadomienie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie 37 letni mężczyzna zgłosił, że zastrzelił swojego brata. Postrzelony miał już wg niego nie wykazywać żadnych czynności życiowych i leżeć za stodołą. Sam zgłaszający oznajmił, że jest nietrzeźwy, czeka na piętrze w domu i że bardzo żałuje tego co zrobił. Został poinstruowany przez operatora numeru alarmowego, iż ma czekać na przyjazd policji.

   Policjanci używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych pilnie pojechali na wskazaną posesję. Byli tam dwaj mężczyźni, oraz dwie kobiety w tym matkę zgłaszającego, która zaskoczona powiedziała,  że jej drugi syn od rana jest w pracy. Jeszcze większe zdziwienie policjantów wzbudził jednak widok mężczyzny który miał nie żyć, gdy w trakcie interwencji przyjechał na rowerze.

    Zgłaszający wyjaśnił, że od godzin porannych spożywał alkohol i zadzwonił pod numer alarmowy, ponieważ nie widział brata od rana. 37 latek został poinformowany o skierowaniu przeciwko niemu wniosku o ukaranie do sądu, za wywołanie fałszywego alarmu.

    To już  kolejny w tym tygodniu przypadek gdzie fałszywe zgłoszenie wymusza na służbach wykonanie zbędnych czynności.

P.C.

Policja.pl

Polska-IE: Udostępnij
PFzI: IRLANDZKIE KLU
14 lat temu odeszła
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian