Zastanawiający spadek ilości bezdomnych

Prawie cały kraj został zatrzymany, budownictwo stoi, a minister odpowiedzialny za ten sektor Eogan Murphy informuje o spodku liczby osób bezdomnych.

Oczywiście można się z tego cieszyć, bo w Irlandii jest obecnie o 241 osób bezdomnych mniej, ale zastanawia, w jaki sposób to osiągnięto, skoro sektor budowlany w marcu przestał działać? Niezależnie od tego pytania Departament Mieszkalnictwa powiedział, iż w jest obecnie 9907 osób bez dachu nad głową, a to pierwszy tak istotny spadek od wielu miesięcy. W marcu z zakwaterowania awaryjnego korzystały 6552 osoby dorosłe i 3355 dzieci.

W lutym tego roku, jak dodaje szef resortu budownictwa Eoghan Murphy, w kraju pozostawało bez domu 10 148 osób, czyli marcowa poprawa sytuacji jest widoczna.

Dane przedstawione przez Ministerstwo Budownictwa pochwalił rzecznik ds. mieszkaniowych Sinn Féin Eoin Ó Broin, który zaznaczył jednak, że wynik daleki jest od ideału, a i obawia się, że to spadek krótkotrwały. Poseł stwierdził też, że wkrótce w kraju, ilość osób bezdomnych może nienaturalnie wzrastać, więc potrzebne są działania rządu, który zabezpieczy mieszkańców Irlandii przed utratą domów i mieszkań, ale też przed wzrostem czynszów. Wg Sinn Féin, zakaz podnoszenia czynszów powinien obowiązywać przynajmniej do końca roku.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie/Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij...
Zmasowany atak Gardy
Rynek pracy po pande
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish