Zasłanianie twarzy wyłącznie wg zaleceń

Gabinet zapowiedział, iż może być konieczne zasłanianie twarzy maseczkami w niektórych okolicznościach, ale jak zaznaczono, tylko w niektórych przypadkach.

Z całą pewnością maseczki można nosić wg własnego uznania, więc nie będzie nakazu ich zakładania przez cały czas przebywania na zewnątrz, a jak powiedział dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia, należy odpowiednio odczytać słowa premiera Varadkara.

O ile maseczki mogą być wymagane w niektórych zakładach pracy, zalecane podczas podróży środkami transportu publicznego i w sklepach, a obsługa będzie mogła odmówić wejścia do autobusu lub punktu handlowego, jeżeli nie będziemy mieli maseczki, jednak te zasady regulować będzie zarządzenie rządu.

W najbliższych dwóch tygodniach powstanie szczegółowy plan odmrażania dla pierwszej fazy, a w tym dookreślone zostaną wszelkie zasady, jakimi będziemy musieli się, kierować, by w odpowiedni sposób realizować postanowienia władz krajowych i medycznych. Wtedy przedstawione będą też zasady noszenia maseczek i rękawiczek w miejscach publicznych.

Wytyczne pojawią się w okolicach 15 maja, by każdy mieszkaniec kraju mógł się z nimi zapoznać i do nich przygotować, dodał dr Tony Holohan.

Lekarz naczelny kraju powiedział też o kolejnych 34 przypadkach śmiertelnych, co podniosło ogólną liczbę zmarłych na koronawirusa do 1265 osób i 221 potwierdzonych nowych zakażeniach. Ogółem w Irlandii zarażonych zostało już wirusem Covid-19 20 150 osób.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
100 dni odmrażania
Lekarze ostrzegają
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish