Zasiłki i dodatki z Social Welfare są/będą spóźnione

Od wczoraj trwają kłopoty Bank of Ireland, którego klienci nie otrzymali niektórych przelewów, przede wszystkim z Social Welfare.

Wczoraj wieczorem Bank of Ireland poinformował, że wszystko jest już w porządku, ale dzisiaj rano okazało się, że ponownie na kontach banku, nie ma wielu wpłat. Bank of Ireland w dzisiejszych twitterowych wpisach twierdził, że awaria została usunięta, a spowodowała opóźnienia w przetwarzaniu danych.

Klienci banku są jednak innego zdania i duża część mówiła o tym na Twitterze Bank of Ireland. Brak pieniędzy na swoich kontach stwierdziły osoby z zasiłkami chorobowymi, ale i poszukujący pracy oraz osoby otrzymujący inne wsparcie finansowe z Social Welfare.

Do tej pory nie wiadomo dokładnie, ilu klientów dotkniętych zostało awarią w Bank of Ireland lub kiedy problem nie zostanie rozwiązany.

Bankowcy dowiedzieli się o problemie od pracowników Department of Employment Affairs and Social Protection, którzy otrzymują od wczoraj zgłoszenia beneficjentów o braku pieniędzy na swoich kontach.

Bank of Ireland przeprasza za tę niedogodność i zapewnia, że pracuje nad ustaleniem przyczyn awarii, a ta powinna być usunięta niebawem.

Bogdan Feręc

Źr: Twitter-BofI/Dept. of Social Protection

Podziel się:

Konwencja o zapobieg
Usłyszał 23 zarzut
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn