Zaprzysiężenie prezydenta elekta Joe Bidena na żywo

Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej odbędzie się uroczysta inauguracja zaprzysiężenia Joe Bidena na 46 prezydenta USA oraz wiceprezydent Kamali Harris.

Ze względu na ostatnie wydarzenia na Kapitolu, ceremonia będzie inna niż wszystkie poprzednie, ponieważ wprowadzono bezprecedensowe środki bezpieczeństwa, a jednocześnie ze względu na pandemię koronawirusa, ilość gości ograniczona została do absolutnego minimum.

W Waszyngtonie anulowano rezerwacje w większości hoteli, podobnie, jak w kwaterach najmu krótkoterminowego, a w stolicy, Departament Obrony USA, rozmieści ponad 25 000 żołnierzy. Od 11 do 24 stycznia tego roku zakazane są zgromadzenia publiczne.

Zgodnie w Amerykańską Konstytucją, nowa prezydentura, rozpoczyna się w południe, natomiast relacja z tego wydarzenia zacznie się o godzinie 11:30 czasu wschodnioamerykańskiego. (17:00 w Irlandii)

Zapraszamy na relację na żywo, a tę będzie można oglądać dzięki przekazowi, jaki za pośrednictwem You Tube, dostarcza Komitet Inauguracyjny Joe Bidena.

Bogdan Feręc

Źr: Biden Inaugural Committee

Polska-IE: Udostępnij
Darmowe produkty hig
Covidowe paszporty p
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian