Zapowiada się podwojenie świadczeń socjalnych

Minister ochrony socjalnej Heather Humphreys ogłosi dzisiaj zmiany, jakie dotyczyć będą niektórych świadczeń socjalnych, co oznacza ich znaczny wzrost.

To propozycja, którą zajmie się teraz gabinet, gdyż musi tę zatwierdzić, by rodziny dzieci w ciężkiej chorobie mogły korzystać z wypłaty zasiłku opiekuńczego przez 26, a nie jak jest obecnie 13 tygodni. Dodatkowo zmieni się wysokość stawki zasiłków opiekuńczych i opiekę domową, więc w niektórych przypadkach będzie to nawet 750 € tygodniowo.

Minister Humphreys zapowiada, że dzisiaj upubliczni szczegóły nowych zasad w zasiłkach dla rodzin dzieci, które są hospitalizowane, a dotyczyć mają dzieci poniżej 16 roku życia i przebywają w szpitalach poniżej 6 miesięcy. Zmiany dotyczyć mają również rodzin dzieci upośledzonych, więc i ta grupa rodziców doczeka się nowych regulacji prawnych.

Minister Heather Humphreys:

– Kiedy dziecko jest hospitalizowane, może to być niezwykle trudny okres zarówno dla tego dziecka, jak i dla jego rodziny. Do tej pory zasiłki te wypłacane były przez okres 13 tygodni, kiedy dziecko było w szpitalu. Dlatego cieszę się, że mogę podwoić ten czas do 26 tygodni w sytuacji, gdy dziecko jest hospitalizowane w pełnym wymiarze godzin. Mam nadzieję, że zapewni to wielu rodzinom większe bezpieczeństwo finansowe i spokój ducha, gdy znoszą tak trudne doświadczenia.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Zakaz sprzedaży tor
Zniesienie opłat za
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська