Zapowiada się ciepły i słoneczny tydzień

Meteorolodzy mają dla nas raczej dobre wiadomości, bo mówią o dużej ilości słońca i stosunkowo wysokich temperaturach w dzień.

Dzisiaj na większym obszarze kraju będzie słonecznie z niewielkim zachmurzeniem, chociaż termometry wskazywać będą maksymalnie 15 stopni Celsjusza. Najzimniej ma być na wschodzie wyspy, gdzie temperatura wzrośnie do 12 stopni. Noc zapowiada się zimna i wszędzie tam, gdzie niebo będzie bezchmurne, termometry pokażą -2 stopnie. Niewiele lepiej będzie w cieplejszych rejonach Irlandii, bo tam zaledwie +2 stopnie Celsjusza.

Wtorkowy poranek zimny, ale słoneczny, gdzieniegdzie obserwować będziemy szron. W ciągu dnia szybki wzrost temperatury do 17 stopni Celsjusza, a w całym kraju przewaga słońca i drobne chmury. Najcieplej będzie na południu kraju. Noc z wtorku na środę ponownie zimna, bo ze spadkami temperatury do -1 stopnia.

Środa to kolejny suchy i przyjemny dzień ze wskazaniami termometrów do 17 stopni Celsjusza, jednak pojawi się wschodni wiatr, który wpływać będzie na obniżenie wartości temperatur w dzielnicach wschodnich. Najcieplej będzie na zachodzie wyspy. W nocy temperatury od 0 do +4 stopni.

W czwartek przelotne opady deszczu na północy i wschodzie kraju jednak to powinna wynagrodzić nam temperatura powietrza, bo wzrośnie do 18 stopni, a najzimniej będzie ponownie na wschodzie, gdzie termometry wskażą około 13 stopni. Najwięcej słońca na północy. Noc już znacznie cieplejsza, gdyż od +4 do 8 stopni Celsjusza.

Piątek to opady deszczu w całym Munster i Leinster, ale nadal ciepło do 17 stopni Celsjusza, Najcieplej na zachodzie i południu wyspy.

Kolejny weekend z opadami i burzami.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij...
Odbudowa gospodarki
Przez trzy miesiące
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish