Zapomnijmy o pubach do marca

Dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia dr Tony Holohan wyraził opinię, iż irlandzkie puby, mogą pozostać zamknięte nawet do marca.

Wg Holohana, który prosił o zachowanie dużej ostrożności w kontaktach podczas świąt Bożego Narodzenia, puby, mogą być zamknięte, nawet w pierwszych miesiącach roku, a wszystko ze względu na możliwą w nich transmisję wirusa SARS-CoV-2. Dotyczy to pubów, które nie serwują jedzenia, co ma być wg władz medycznych, realizacją ochrony zdrowia publicznego.

Naczelny lekarz kraju stwierdził, że puby, o ile doczekają się otwarcia, prawdopodobnie w pierwszej fazie z dużymi ograniczeniami, otwarte zostaną w okolicach marca przyszłego roku, chociaż może to nastąpić dopiero w końcówce miesiąca, czyli po Dniu Świętego Patryka.

Oznacza to, że puby w kraju, byłyby zamknięte przez rok, bo epidemia na poziomie krajowym, ogłoszona została w połowie marca 2020 roku.

Na tę wiadomość z dużym niepokojem zareagowały związki reprezentujące sektor pubów i otwarcie mówią, że duża ich część, nie będzie ponownie uruchomiona, bo znikną z mapy takich lokali w kraju. Stowarzyszenia dodają, że decyzja jest niezrozumiała, gdyż można w pubach wprowadzić odpowiednie środki bezpieczeństwa, aby mogły przyjmować ograniczoną ilość gości.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Zakaz podróży do U
Pracownicy służby
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian