Zamykać samochody – apeluje Garda

W całym kraju wzrosła przedświąteczna aktywność złodziei, ale w ostatnich kilku dniach najgorsze informacje płyną z Cork.

Garda z Cork poinformowała, iż w całym hrabstwie odnotowano 37 włamań do samochodów i to tylko w ostatnich pięciu dniach. To znaczny wzrost włamań do samochodów, ale notuje się również wzrost włamań do domów i drobnych kradzieży, najczęściej portfeli.

Irlandzka policja wystosowała więc kolejny apel do mieszkańców kraju, by bardzo uważnie pochodzili teraz do pewnych spraw i kilka razy upewniali się, czy dobrze zamknęli swoje domy i samochody, ale i nie nosili przy sobie dużej ilości gotówki.

W kwestii kradzieży samochodowych apeluje się też, by nie zostawiać w samochodach uchylonych szyb oraz usunąć z siedzeń wszelkie przedmioty, które mogłyby skusić złodziei. Samochody należy podczas zakupów zostawiać w miejscach dobrze oświetlonych lub na parkingach strzeżonych i tych, które są monitorowane.

Równie niebezpiecznie zrobiło się obecnie w środkach komunikacji publicznej, więc i tam grasują bandy złodziejaszków, które wykorzystując naszą nieuwagę, ale i tłok, dokonują kradzieży pieniędzy, kart płatniczych, telefonów i innych niewielkich urządzeń elektronicznych.

Bogdan Feręc

Źr: Garda/C103.FM

Podziel się:

EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn