Zamknięte szkoły i instytucje

Wszędzie tam, gdzie wprowadzono Czerwony Alert, zamkniętych będzie część instytucji, co wynika z zalecenia w stanach zagrożenia pogodowego.

Tym samym w dziewięciu hrabstwach położonych na zachodzie i południu kraju, zamknięte mają być szkoły, uczelnie, banki i urzędy, natomiast prywatne zakłady pracy, kierują się własnymi wytycznymi. Meteorolodzy spodziewają się wiatru w porywach przekraczających 140 km/h, więc może powodować zniszczenia, ale prawdopodobne są również przerwy w dostawach energii elektrycznej, gdyż łamiące się gałęzie i drzewa, mogą zrywać napowietrzne sieci energetyczne.

Zła pogoda utrzymywać się będzie do południa, by następnie burza huraganowa Eunice, przestała istotnie wpływać na kraj, chociaż jej pozostałości, wciąż będą nad Irlandią.  

Met Éireann zaleca, aby nie wychodzić bez wyraźnej potrzeby z domu, przede wszystkim na obszarach objętych Czerwonym Alertem, a i ostrożnie poruszać się po drogach, gdyż mogą je tarasować połamane gałęzie lub powalone wiatrem drzewa.

Uważać też należy na prawdopodobne zalania i podtopienia, bo jest taka możliwość, głównie w hrabstwach południowych, zachodnich i północnych.

W hrabstwach oznaczonych Alertem Pomarańczowym, dyrekcje szkół, samodzielnie podejmują decyzje o ich zawieszeniu lub prowadzeniu zajęć.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Prawie wszyscy wróc
Połączenie kolejow
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська