Zamieszanie na rynku kredytów hipotecznych

Pożyczkodawca Avant Money, który niedawno, bo w ubiegłym roku pojawił się na irlandzkim rynku kredytów hipotecznych, kolejny raz wywiera presję na inne instytucje bankowe, a wszystko przez jego ostatnią decyzję.

Wchodząc na irlandzki rynek kredytowy, Avant Money uznał, że możliwe jest zastosowanie niższego oprocentowania w kredytach hipotecznych, czym zachęcił do siebie potencjalnych kredytobiorców. Wtedy wywołał tym niemałe zamieszanie na rynku, bo i inne banki, niewiele, ale także obniżyły stopy oprocentowania. Kolejne uderzenie ze strony Avant Money przychodzi właśnie teraz, bo kredytodawca zapowiedział, iż ponownie obniży stopy kredytowe, a te będą niższe w przypadku 15 stałych stawek oprocentowania.

Jednocześnie Avant Money rozszerzać będzie swoją działalność w Irlandii, gdyż zwiększył zakres ubezpieczenia, jakie zobowiązane jest posiadać każda instytucja pożyczkowa, więc placówki i brokerzy Avant, pojawią się na stałe, również w mniejszych miastach Irlandii.

Decyzja Avant Money nie jest jedyną, jakiej doczekają się kredytobiorcy z wyspy, bo i Finance Ireland informuje, że od poniedziałku, obniży 10-, 15- i 20-letnie stałe stawki oprocentowania i wprowadzi nową 25-letnią stawkę stałą. W tym przypadku obniżka oprocentowania wyniesie w większości 0,10 punktu procentowego.

Jeżeli jednak porównać obniżkę stawek oprocentowania, w przypadku Finance Ireland, ta wypadnie blado na tle obniżki zastosowanej przez Avant Money, bo ten kredytodawca, stopę oprocentowania obniży o 0,30 punktu procentowego. Avan jest też od chwili wejścia na irlandzki rynek bardziej konkurencyjny, a wynika to z prostego porównania i trzyletnia stawka oprocentowania w Avant wynosi 2,05 proc., natomiast w Bank of Ireland 3%.

Avant Money rozpoczął też szeroką akcję informacyjną i chce przejąć klientów wycofujących się z rynku KBC Bank i Ulster Bank, a zachęca klientów tych instytucji finansowych niższym oprocentowaniem.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
NPHET chce więcej r
Rezerwacje nie były
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська