Zamiast pomagać, każą szukać i oszczędzać

Fine Gael ma rozwiązanie i wyjście z każdego problemu, a jednocześnie potwierdza, że współtworzony przez nich rząd, nie jest potrzebny, bo mamy internet, natomiast wyszukiwarka Google, z powodzeniem zastąpi Varadkara, Martina, Ryana i resztę ministrów.

Ludzie mogliby zaoszczędzić 2000 euro rocznie, zmieniając dostawcę – mówią Ahearn i Dolan.

Rodziny i osoby prywatne mogą zaoszczędzić prawie 2000 euro rocznie, zmieniając dostawców mediów i usług, ustaliło dwóch senatorów Fine Gael.

Senatorzy Fine Gael Garret Ahearn i Aisling Dolan stwierdzili, że można uzyskać znaczne oszczędności w zakresie wielu kosztów, w tym elektryczności, telefonu, łączy szerokopasmowych, ubezpieczenia zdrowotnego i komunikacyjnego, poświęcając trochę czasu na uzyskanie lepszych ofert od innych dostawców.

Senator Ahearn, który ma jedno dziecko i mieszka z żoną w Tipperary, odkrył, że może zaoszczędzić ponad 1900 euro rocznie, zmieniając telefon, internet i dostawcę energii, oprócz ubezpieczyciela komunikacyjnego.

Senator Ahearn powiedział:

– Wysoka inflacja spowodowała wzrost kosztów utrzymania gospodarstw domowych, przy czym jednym z największych czynników są koszty paliwa i energii. Rząd robi wszystko, co w jego mocy, aby złagodzić te koszty i złagodzić presję na rodziny oraz pojedyncze osoby, wprowadzając szereg środków podatkowych i socjalnych. Często może być trudno znaleźć czas z powodu pracy, rodziny i innej presji czasowej, ale przeprowadzając proste wyszukiwanie w internecie, odkryłem, że potencjalne roczne oszczędności w wysokości 1915,93 euro można uzyskać dzięki zmianie dostawcy i uzyskaniu tych samych usług lub pakietu. Odkryłem, że mogę zaoszczędzić 30 euro miesięcznie (360 euro rocznie), jeśli zmienię dostawcę usług szerokopasmowych. Mógłbym również zaoszczędzić 180 euro rocznie na rachunku telefonicznym w biurze i 456 euro rocznie, gdybym zmienił dostawcę telewizji. Na ubezpieczeniu samochodu mógłbym zaoszczędzić 279,93 euro, gdybym zmienił ubezpieczenie samochodu. A najbardziej znaczące oszczędności w wysokości 700 euro rocznie można by uzyskać na rachunku za energię. To daje całkowitą oszczędność 1975,93 euro rocznie, prawie 2000 euro, co jest znaczną sumą. Dzwonienie do dostawcy usług użyteczności publicznej lub wpisywanie swoich danych na stronie porównującej ceny może być czasochłonne, ale jak pokazuje poniższy wynik, warto poświęcić pięć lub dziesięć minut w ciągu dnia, aby zaoszczędzić tysiące euro rocznie.

Senator Dolan, która mieszka w wynajętym mieszkaniu w Galway, stwierdziła podobnie, że przejście na innych usługodawców, przyniesie jej w tym roku około 800 euro oszczędności.

Senator Aisling Dolan:

– Praca w domu stała się dla większości z nas sposobem na życie od początku pandemii. Większość firm posiada wirtualną sieć prywatną umożliwiającą dostęp do własnych systemów, która może wykorzystywać dodatkową przepustowość, istnieje więc duże zapotrzebowanie na wysokiej jakości łącze szerokopasmowe. Jeżeli znajdujesz się w strefie komercyjnej, możesz mieć do wyboru kilku dostawców, jednak sytuacja może być inna w przypadku osób mieszkających na obszarach wiejskich w Irlandii. Większość dostawców daje 12-miesięczny rabat dla nowych klientów; z jednym dostawcą mogłem zaoszczędzić 372 euro na szerokopasmowy dostęp do internetu, płacąc 349,87 euro za plan o wartości zwykle 721,87 euro. W narzędziu do porównywania cen Urzędu Ubezpieczeń Zdrowotnych stwierdziłem, że mogę zaoszczędzić prawie 200 euro rocznie na tym samym planie, który mam obecnie, ale u innego ubezpieczyciela zdrowotnego. Obecnie płacę 770 euro za ubezpieczenie samochodu w ramach kompleksowej polisy, ale mogę dostać tę samą polisę za 200 euro mniej, w tym 40 euro premii za zakupy online w innej firmie. Przy odrobinie wysiłku i wytrwałości możesz zarobić więcej pieniędzy, więc zachęcałbym ludzi do zmiany dzisiaj, ponieważ lepsze oferty i oferty są w zasięgu kliknięcia myszą.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська