Zakwaterują Ukraińców i zwolnią pracowników?

Pracownicy hotelu Quality w Redbarn na obrzeżach miasteczka Youghal we wschodnim Cork, obawiają się, że zostaną zwolnieni, gdy obiekt został zakupiony przez nieznanego nabywcę.

W samym hotelu i niewielkiej miejscowości rozeszła się wiadomość, że hotel może być przekształcony w ośrodek dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Na takie plany mogą wskazywać m.in. odwoływane rezerwacje, które dotyczyły najbliższych miesięcy, w tym w okresie odbywającego się w sierpniu festiwalu Ironman.

Tu właśnie pojawiły się obawy pracowników hotelu Quality, ale też mieszkańców miasteczka Redbarn i obawiają się oni, że taka zmiana może mieć wpływ na turystykę w mieście, więc stracić mogą na zmianie również sklepy detaliczne, w tym sprzedawcy pamiątek i restauratorzy. Co istotne, niedawno w Redbarn wybudowano nadmorską promenadę, co podniosło atrakcyjność tego miejsca, a ta łączy się bezpośrednio z hotelem, który został zakupiony, jak się podejrzewa, by stworzyć w nim centrum zakwaterowania ukraińskich uchodźców.

Z niepotwierdzonych do tej pory doniesień wiemy, że ze spółką, która zarządzać ma obiektem, rozmowy prowadzi irlandzki rząd, a mówi się, iż dyskusje toczą się właśnie w zakresie zakwaterowania uchodźców wojennych z Ukrainy. Nie ma też żadnej informacji, kiedy gabinet Micheála Martina, rozpoczął rozmowy z nowym właścicielem obiektu, a i czy wyraził zgodę na zwolnienie dotychczasowych pracowników, lub czy wynegocjował odpowiednie odprawy.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська