Zakupy bez maseczek jako forma protestu. Klienci Auchan nie zostali obsłużeni

W sobotę, 5 września, grupa osób postanowiła zrobić zbiorowe zakupy bez maseczek, w markecie Auchan w podrzeszowskim Krasnem. Pojawili się tam ok. godziny 14. Zostali wpuszczeni do marketu, jednak kasjerzy odmówili im obsługi – informuje serwis nowiny24.pl.

Antymaseczkowe grupy na Facebooku zgromadziły już ponad 500 osób w samym Rzeszowie. Mowa tylko o dwóch takich grupach, a jest ich więcej.

W sobotę, 5 września, zaplanowana została akcja „zakupy bez maseczki”, w której udział zadeklarowało ok. 10 osób. Na miejscu pojawiło się nawet więcej osób, niż było to zakładane. Według ochrony sklepu, było 26 klientów bez maseczek.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Tuż po 14 grupa osób bez masek ochronnych na twarzach weszła do marketu. Byli to ludzie w różnym wieku, w tym dzieci. Wszyscy weszli do Auchan, pomimo stojącej tam ochrony. Na wejściu powiadomiono ich, że należy ubrać maski. Nie zrobili tego, więc zostali poinformowani, że kasjerzy i tak ich nie obsłużą.

Cała akcja zakończyła się raczej spokojnie. Na zakończenie jej uczestnicy zapowiedzieli zgłoszenie na policję tego, że nie zostali obsłużeni. Mówili również o złożeniu pozwu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Więcej na: nowiny24.pl

DlaHandlu.pl>>>

Polska-IE: Udostępnij
Dożynki Jasnogórsk
Białorusini chcą n
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian