Zakończenie testów PCR jest błędem

Duża część świata nauki, wspierana głosami medyków twierdzi, iż zakończenie testów PCR dla grupy wiekowej poniżej 55 roku życia jest błędem.

Podejście do tego zagadnienia jest całkowicie sprzeczne z zasadami, jakimi powinien kierować się kraj odpowiedzialny i taki, któremu dobro zdrowotne jego mieszkańców, leży na sercu. Oczywiście testy PCR to też spory wydatek, więc kosztował państwo do tej pory prawie pół miliona euro, ale to ważne narzędzie w walce z wirusem, mówią wirusolodzy. Nie powinno się więc podejmować ryzyka i znosić testów dla osób, które są aktywne zawodowo, spotykają się codziennie z przynajmniej kilkunastoma innymi osobami, więc potencjalnie, w tej grupie o zakażenie jest znacznie łatwiej.

Wkrótce może być też tak, gdy testy przestaną być stosowane, że poziom zakażeń zacznie rosnąć, a wtedy, to szpitale ponownie będą przeciążone pacjentami z Covid-19. System testowania PCR został stworzony, aby potwierdzić zakażenie koronawirusem, a osoba, która ma łagodny przebieg choroby, mogła izolować się w domu i ograniczyła możliwość transmisji wirusa. Brak oficjalnego potwierdzenia zakażenia SARS-CoV-2, może być natomiast powodem, iż bezwiednie, ale wirus przekazywany będzie innym osobom lub zakażenie będzie ignorowane, więc świadomie, po wykonaniu testu antygenowego, zakażać będzie się inne osoby.

Testy PCR mają być natomiast zalecane dla osób, u których występują problemy natury medycznej, kobiet w ciąży, mieszkają w gospodarstwie domowym z osobą zakażoną koronawirusem, z osłabioną odpornością i dla osób po 55 roku życia.

Co istotne, wszyscy zakażeni koronawirusem, którzy starać się będą o płatność socjalną z tytułu niezdolności do pracy, także zwolnieni są z obowiązku potwierdzenia zakażenia testem PCR, co z kolei otwiera duże pole do nadużyć.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Paliwa mogą być je
Zawalił się plan s
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська