Zakaz promocji i blokada sklepowych wózków, ale to nie wszytko

Retail Excellence Ireland wydał dla sprzedawców detalicznych zalecenia, a jednocześnie namawia, aby odpowiednio przygotowali się do ponownego uruchomienia sklepów.

W poradniku, jaki zostanie przesłany wkrótce do wszystkich właścicieli sklepów w Irlandii, znalazł się punkt, w którym prosi się o rozważenie propozycji codziennego mierzenia temperatury u osób zatrudnionych, ale i klientów. Pracownicy mieliby przejść obowiązkowe testy w kierunku wirusa Covid-19, co wiązałoby się z dopuszczeniem ich do pracy.

Retail Ireland zaleca również, aby w okresie bezpośrednio po zniesieniu zakazu handlu, wózki sklepowe były zablokowane, więc klienci nie mogliby z nich korzystać. W propozycjach do rozważenia znalazło się też stwierdzenie, iż sklepy powinny nalegać na płatności dokonywane kartami płatniczymi, głównie zbliżeniowo.

Dyrektor naczelny Retail Excellence Ireland David Fitzsimons powiedział też, iż sklepy przez kilka miesięcy od ponownego uruchomienia, powinny powstrzymać się do wprowadzania promocji, co znajdzie się prawdopodobnie w dokumencie Retail Ireland, jako jeden z popandemicznych wymogów dla handlu detalicznego.

Zakaz promocji obowiązywać na w handlu detalicznym, ale i hurtowym, dodaje dyrektor Fitzsimons.

Bogdan Feręc

Źr: Retail Excellence Ireland

Polska-IE: Udostępnij...
Wielu ubezpieczyciel
Studio Dublin – 24
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish