Zakaz podlewania ogrodów coraz bliżej

Irish Water informuje w oficjalnym komunikacie, że sytuacja hydrologiczna kraju w poprzednich tygodniach stała się niepokojąca, a ostatnie dni, dodatkowo wpłynęły na obniżenie się poziomów wód.

Obecnie Irish Water wzywa mieszkańców Irlandii do oszczędzania wody, ograniczenia podlewania ogrodów i trawników, a i racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi w domach, co pozwoli na oszczędzanie życiodajnego płynu. Na ponad 900 systemów wody pitnej, jakie mamy w Irlandii, w 16 przypadkach mówi się już o suszy powodującej drastycznie niski poziom wody, natomiast 38 z nich, zagrożonych jest suszą i w każdym momencie może i tam zostać ogłoszony stan suszy.

W ostatnim tygodniu, kiedy nad Irlandię nadciągnęła fala upałów, zużycie wody w kraju podniosło się o 20%, co dodatkowo wpłynęło na pogorszenie sytuacji hydrologicznej w kraju. Irish Water dodaje, że są już rejony, gdzie należało wprowadzić pewne ograniczenia w dostawach wody i do tych miejsc należą m.in. Wyspy Aran, położone u wejścia do Zatoki Galway, gdzie dostawy wody zawieszane są na okres nocy.

Irish Water oświadczyło też, że o ile sytuacja nadal będzie się pogarszać, w najbliższych dniach może ogłosić zakaz używania wody do podlewania ogrodów, użytkowania jej do innych celów technicznych, w tym wydać zakaz mycia samochodów. „Irlandzka Woda” spodziewa się również, że pobór wody znacznie zwiększy się już od przyszłego tygodnia, bo wtedy otwartych zostanie wiele sklepów i zakładów pracy, a te wymagać będą zabiegów pielęgnacyjnych, w tym użycia większej ilości wody.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.water.ie.

Bogdan Feręc

Źr: Irish Water

Polska-IE: Udostępnij...
Zmiana płci osób n
Państwo zarabia na
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish